ingiltere | ingilterede dil eğitimi | ingiltere ingilizce | ingiltere dil okulları fiyatları | ingiltere dil kursu | ingiltere dil | ingiltere vize | ingiltere vizesi

Türk Kızından Büyük Başarı


Türk kızı Lara Ömeroğlu, İngiltere BBC‘nin düzenlediği ‘Yılın Genç Müzisyeni‘ yarışmasında birinci oldu. 16 yaşındaki Lara, finalde Chopin’in C sharp minor etüdünü seslendirdi.

BBC televizyonunun 32 yıldır düzenlediği “Yılın Genç Müzisyeni” yarışmasını 16 yaşındaki Türk kızı Lara Ömeroğlu kazandı. Cardiff’de düzenlenen ve TV’den naklen yayınlanan finalde Lara, Chopin’in “Etude in C sharp minor” bestesiyle müthiş bir performans sergileyerek, jüriden tam puan aldı ve birinci ilan edildi. 300 kişinin katıldığı yarışmada ilk elemelerde 25 kişi arasına kalan ve daha sonra piyano kategorisinde ilk 5′e giren Lara, BBC’den naklen yayınlanan final sonunda “Yılın Genç Müzisyeni” ödülünü gözyaşları içinde aldı. Genç kızın kendisi gibi müzik dahisi ablası Melis de kardeşinin başarısı karşısında gözyaşlarına hakim olamadı. Müzik otoriteleri, Ömeroğlu kardeşlerin ilerisi için olağan üstü ümit vaat ettiğini belirtiyor. Birçok yarışmada sayısız ödül alan ve ‘Franz Liszt Genç Piyanistler’ yarışmasında İngiltere‘yi temsil eden Lara’nın yarışmayı kazanması, Britanya’daki Türk toplumu arasında sevinç yarattı.

EN BÜYÜK HAYALİ BİR CD ÇIKARMAK

Şubat ayında Türkiye’nin İngiltere Londra Büyükelçisi Yiğit Alpogan‘ın eşi Bernev Alpogan‘ın himayesinde elçilik rezidansında ablası Melis Ömeroğlu ile konser veren Lara’yı ilk kutlayan da ablası oldu. Yüzmede de birçok başarıya imza atan Lara’nın en büyük hayali, kendisine ait CD kaydetmek.

Ablasından öğrendi

Müzik çevrelerinin ‘dahi’ olarak kabul ettiği Lara, 6 yaşından beri piyano çalıyor, 8 yaşından bu yana da viyola öğreniyor. Halen dünyanın sayılı müzik okullarından Royal College of Music’e (İngiliz Kraliyet Müzik Okulu) devam eden Lara, piyanoya ilk ablası Melis’in etkisiyle başladı.

Benzer Yazı Yok.

Etiketler: , , , , , , , , , ,

Mr. Brown

Mr. Brown went to the seasdie and will never ever come back !!!YORUMA KAPALI.