ingiltere | ingilterede dil eğitimi | ingiltere ingilizce | ingiltere dil okulları fiyatları | ingiltere dil kursu | ingiltere dil | ingiltere vize | ingiltere vizesi

Stansted Havaalanı – Londra


Stansted Havaalanı Londra – London Stansted Airport

Londra Stansted Havaalanı, Londra merkezin 48 km (30 mil) kuzeydoğusunda, Essex’te, Uttlesford yerel hükümet bölgesindeki Stansted Mountfitchet’te konumlanmış, yılda yaklaşık 22.8 milyon yolcuya hizmet veren, Britanya’nın en işlek havaalanlarından biridir.

Yol Bilgileri:

Londra Stansted Havaalanı M11 karayolunun 8. kavşağı yakınında konumlanmıştır ve M25 otobanının 27. kavşağına yakın mesafededir. Londra yönünden veya Cambridge’ten 8. kavşağa yaklaşıldığında trafik işaretleri yardımı ile havalanına ulaşabirsiniz.

Toplu Taşıma

Tren: Stansted Express, her 15 dakikada bir kalkar ve Londra Liverpool caddesine 45 dakikada, Tottenham Hale’e 35 dakikada varır. Başka bir alternatifte, Lea Valley’den geçerek Stratfod’a giden National Express East Anglia trenleridir. Seyahat süresi 1 saattir. Tüm trenler Stansted Havaalanı tren istasyonundan kalkar. Liverpool Street, Stratford ve Tottenham Hale ‘de Londra yeraltı metrosuna erişilebilir. Ayrıca saatte bir kalkan CrossCountry trenleri, Audley End, Cambridge, Ely, Peterborough, Leicester ve Birmingham’a seferler düzenler. Bu trenlerle yaklaşık olarak Cambridge’e 35 dakika, Leicester’a 2,5 saat, Birmingham’a 3 saat 25 dakikada ulaşabilirsiniz. İngiltere‘deki genel tren seferleri ve tarifeleri ile ilgili, (0)8457 484950 numaralı telefondan bilgi edinebilirsiniz.

Taksi: İngiltere dışından +44 (0)1279 661 111 , İngiltere içinden 0800 747 737 numaralı telefonlarla taksi ayarlayabilirsiniz.

Yerel Otobüsler (Coach): Liverpool Street, Victoria, Stratford, Baker Street ve Kings Cross dahil, Stansted ‘dan Londra’nın çeşitli bölgelerine sık seferleri olan ve hızlı ulaşım sağlayan otobüs seferleri vardır. Ekonomiktir. Terminalin karşısındaki istasyondan (airport coach station) kalkarlar.

Telefon : (0)870 000 0303 | Faks : (0)20 8745 4290
E-posta : stansted_feedback@baa.com | Web : www.stanstedairport.com
Havalimanı kodu : STN

İlginizi Çekebilecek Yazılar:

  1. Londra City Havaalanı
  2. Heathrow Havaalanı – Londra
Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Mr. Brown

Mr. Brown went to the seasdie and will never ever come back !!!YORUMA KAPALI.