ingiltere | ingilterede dil eğitimi | ingiltere ingilizce | ingiltere dil okulları fiyatları | ingiltere dil kursu | ingiltere dil | ingiltere vize | ingiltere vizesi

Heathrow Havaalanı – Londra


Heathrow Havaaalnı Londra – Heathrow Airpor London

Heatrow Havalimanı , dünyanın en işlek havaalanlarından biridir. Adeta Londra’nın dünyaya açılan kapısıdır. Dört adet terminali vardır. Londra merkezinin 24 km (15 mil) batısında yer alır. GMT (Nisan-Kasım arası GMT + 1) zaman dilimindedir.

Yol Bilgileri

Terminal 1 ve 3, Heathrow’un merkezinde birbirine yakındır. 4.kavşakta M4, 15. kavşakta M25 çıkışı vardır.

Terminal 4, Heathrow’un güney kesimindedir ve ayrı bir girişi vardır. 14.kavşakta M25 çıkışı vardır.

Terminal 5, Western Perimeter yolu üzerindedir, kendi ayrı girişi vardır ve M25 yolunun 14. kavşağından ulaşılır..

Toplu Taşıma

Tren: Heathrow Express, Londra merkez ile havaalanı arasında en hızlı ulaşım şeklidir. Her 15 dakikada bir sefer vardır ve Heathrow Central ve London Paddington arası 15 dakika sürer. Paddington istasyonu Hyde Park ve Oxford Street’e yakındır. Paddington’dan güney ve bati İngiltere‘ye trenle geçebilir veya Londra metrosu District, Circle, Bakerloo ve Hammersmith & City hatlarına ulaşabilirsiniz. (web: www.heathrowexpress.co.uk).

Metro: Heathrow, Terminals 1 ve 3 içi bir, Terminal 4 ve Terminal 5′te de birer olmak üzere 3 Londra Metro İstasyonuna (Underground) sahiptir. Metro, yoğun saatlerde her beş dakikada bir, kalabalık olmayan zamanlarda her on dakikada bir sefer yapar.

Taksi: Taksi ile seyahat Londra çevresine erişim için en esnek yoldur. Günü 24 saati ve yılın 365 günü hizmet verirler. Merkeze ortalama yolculuk süresi yaklaşık 60 dakikdadır). Tüm taksiler nakit alırlar, bazıları ise kredi kartı kabul eder.

Yerel Otobüs: Geniş bir otobüs ağı,Heatrow çevresine ve batı Londra’ya ve Thames Valley’e erişim sağlar.. Geceleri, N97 otobüs servisi her yarım saatte bir Londra merkeze sefer yapar.

Yolcu Servisleri (Coach): National Express and diğer operatörler Heathrow’dan, 500′den fazla istasyona ulaşım sağlar. Hotel Express, Paddington istasyonundan bölgedeki otellere ulaşım sağlar.

Telefon : (0)870 000 0123 | Faks : (0)20 8745 4290
E-posta : lhr1feedback@baa.com
Web : http://www.heathrowairport.com
Havalimanı kodu : LHR

Benzer Yazı Yok.

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Mr. Brown

Mr. Brown went to the seasdie and will never ever come back !!!YORUMA KAPALI.