ingiltere | ingilterede dil eğitimi | ingiltere ingilizce | ingiltere dil okulları fiyatları | ingiltere dil kursu | ingiltere dil | ingiltere vize | ingiltere vizesi

İngiltere Öğrenci Vizesine Başvuru İçin Elementary – A2 Seviye Yeterli


ENGLISH UK, yüksek mahkemedeki itiraz davasını kazandı.

İngiltere İçişleri Bakanlığı’nın, İngiltere’de 6 aydan fazla süre ile dil öğrenmek isteyenlerin, öğrenci vizesine başvurabilmesi için ‘intermediate’ seviyeye sahip olması kararına karşı itiraz davası açan English UK, yüksek mahkemeye açtığı davayı kazandı. 3 Mart 2010 tarihinde 6 aydan daha uzun süre dil eğitimi almak isteyen ve öğrenci vizesi almak durumunda olan öğrencilerden istenen İngilizce seviyesi, elementery seviyeden intermediate seviyesine artırılmıştı.

B2 den daha düşük seviyedeki öğrenciler 6 aydan uzun süreli dil eğitimi alamıyorlardı. Bu, İngilizce öğrenmek için İngiltere’ye gelen öğrencilerin zaten iyi bir İngilizce bilgisi olduğu anlamına geliyordu. Bu değişiklik önce direk bir şekilde meclise getirilmedi fakat İngiltere sınır güvenliği makamları bunu, vize almak isteyen öğrenciler için minimum akademik seviyeyi belirten bir ifadeyi göçmen bürosunun kurallarına ek bir paragraf ekleyerek gerçekleştirdi. Yazılı yargı kararında, Yargıç Foskett, değişikliğin klavuzlarda değil, pratik kurallar yoluyla yapıldığını ve uygulandığını söyledi. Böylece English UK‘in temyiz mahkemesine yaptığı itirazı kabul etti.

English UK Yönetim Kurulu Başkanı Tony Millns, uygulamanın eskisi gibi 3 Mart’tan önceki durumuna geri dönmesini istediklerini, bu yaz ve sonbahar döneminde öğrenci sayısında azalma olduğunu, kendilerine üye 440 dil öğretim merkezinin bu yüzden zarara uğradığını, dil eğitimi sektörünün İngiltere ekonomisine her yıl 1.5 milyar sterlin civarında katkı sağladığını, mahkemenin verdiği kararın İngiltere ekonomisi için iyi bir karar olduğunu dile getirdi.

Bundan böyle, daha önce olduğu gibi İngiltere öğrenci vizesine başvurabilmeniz için en az elementary – A2 seviyeye sahip olmanız yeterli olacak…

Benzer Yazı Yok.

Etiketler: , , , , , ,

Mr. Brown

Mr. Brown went to the seasdie and will never ever come back !!!YORUMA KAPALI.