ingiltere | ingilterede dil eğitimi | ingiltere ingilizce | ingiltere dil okulları fiyatları | ingiltere dil kursu | ingiltere dil | ingiltere vize | ingiltere vizesi

İngiltere Öğrenci Vizesi Zorlaşıyor


İngiltere İçişleri Bakanı Alan Johnson, 08 Şubat 2010′da İngiltere’ye öğrenci olarak gelmek isteyen kişiler için verilen İngiltere öğrenci vizesi uygulamalarını zorlaştıracaklarını ve bu yönde yeni önlemler alacaklarını bu sayede İngiltere’ye gerçektende eğitim amacıyla geleceklerin önünün açılacağını belirtti.

Avrupa Briliğine üye olmayan ülkelerden İngiltere’ye özellikle İngiltere öğrenci vizesi alarak gelip İngiltere’de çalışan kişilerin önünü kesmeyi hedeflediklerini belirtti :

“İngiltere’ye gerçekten eğitim almak için gelen öğrencilere açığız, ancak okumak için gelip, çalışanları önlemek için kuralları katılaştırıyoruz” dedi.

Bunun için 01 Nisan 2009′dan itibaren uygulamaya geçen yeni vize sisteminde uzun dönem öğrenci vizesi almak isteyen öğrenciler için ilk aranan şart başlangıç seviyesinde İngilizce bilmek.

350,000 yabancı öğrencinin eğitim gördüğü İngiltere’de, Türkiye’den eğitim amacıyla İngiltere’de bulunan 8,000 öğrenci bulunuyor.

İngiltere öğrenci vizesi için alınacak bazı önlemler şöyle ;

- AB ülkeleri dışından öğrenci olarak gelecek kişilerin İngilizce konuşmaları ve İngilizcelerinin başlangıç düzeyinin üzerinde olması gerekecek.

- Lisans seviyesi altında ders alan öğrencilerin, 20 saat olan haftalık çalışma izinleri 10 saate indirilecek.

- 6 aydan az sürelik bir kursa katılacak öğrencilerin, kendilerine bağlı bir kişiyi yanlarında Birleşik Krallık’a getirmelerine izin verilmeyecek.

- Lisans düzeyi altındaki kursların, ülkenin “uygun ve güvenilir kurumlar listesinde” yer alması gerekecek.

Özellikle 2009′un Noel günü bir ABD uçağına saldırı girişiminde bulunan Nijeryalı Ömer Faruk Abdulmuttalib’in daha önce Londra’da öğrenci olduğunun ortaya çıkmasıyla hükümete yönelik bu eleştiriler artmıştı.

Benzer Yazı Yok.

Etiketler: , , , , , , , , , , ,

Mr. Brown

Mr. Brown went to the seasdie and will never ever come back !!!YORUMA KAPALI.