ingiltere | ingilterede dil eğitimi | ingiltere ingilizce | ingiltere dil okulları fiyatları | ingiltere dil kursu | ingiltere dil | ingiltere vize | ingiltere vizesi

İngilizce’yi Daha İyi Öğretmek İçin Toplandılar


Bursa’da çeşitli okullarda görev yapan İngilizce öğretmenleri, çocuklara yeni teknikler kullanarak dil öğretilmesi amacıyla düzenlenen seminere katıldı.Bursa’da çeşitli okullarda görev yapan İngilizce öğretmenleri, çocuklara yeni teknikler kullanarak dil öğretilmesi amacıyla düzenlenen seminere katıldı.

Özel Nilüfer Eğitim Kurumları tarafından Bademli İlköğretim Okulu’nda düzenlenen ‘ELT Seminer 2012’ye 700’ün üzerinde İngilizce öğretmeni yoğun ilgi gösterdi.

Seminerin açılışında konuşan Milli Eğitim Müdürü Atilla Gülsar, çocuklara dil öğretilmesi konusunda başarı elde edilemediğini dile getirdi. Bunun çeşitli sebepleri olduğunun altını çizen Gülsar, öğretmenlerin kendilerini geliştirmek için gayret göstermesinin önemine değindi.

Gülsar, şöyle konuştu: “İngilizce eğitiminde hangi yöntem ve tekniklerin uygulanacağını burada göreceksiniz. Bunanla siz kendinizi geliştirip çocuklara daha fazla yardımcı olacağınıza inanıyorum. Bu salonun böyle dolu olması beni de sevindirdi. Demek ki arkadaşlarımız bilgiye ulaşmak istiyoruz ve bilgiyi de transfer etmeye hazır. Ben bu yönüyle de genç öğretmen arkadaşlarımı araştırmaya yönelmeleri konusunda tebrik ediyorum. Nilüfer Eğitim Kurumları da 8 yıldır yaptıkları bu çalışmayla eğitime yaptıkları katkılardan dolayı da teşekkür ediyorum.”

Özel Nilüfer Eğitim Kurumları Genel Müdürü Ali Dilitatlı ise 8 yıldan bu yana her yıl İngilizce öğretmenleri ve öğretmen adaylarını davet ettiklerini hatırlatarak, semineri önümüzdeki yıllarda daha da geliştirmeyi planladıklarını kaydetti.

“İLKÖĞRETİM OKULLARA HAZIRLIK SINIFLARI KONULABİLİR”

Öğretmenlerin yabancı dilin önemini ve bunun bir ihtiyaç olduğunu çok iyi bildiğine işaret eden Dilitatlı, dünyanın birçok ülkesinin dil sorununu çözdüğünü ve okullarında çocuklara kolaylıkla dil eğitimi verdiğini ifade etti. Buna karşın Türkiye’nin başarılı olamadığını belirten Dilitatlı, şunları dile getirdi:

“Biz bundan sonra önümüze bakmak istiyoruz. Nilüfer Okulları olarak şu anda uyguladığımız bir proje var. 6. sınıflarda yarı hazırlık programı uyguluyoruz. Şu anda Meclis’ten geçmek üzere olan 4+4+4 eğitim sistemi ile belki de okullarda yönetmeliklerle hazırlık sınıfları konulması söz konusu olacak. Böyle bir yönetmelik bize izin verdiği takdirde biz Nilüfer Eğitim Kurumları olarak tüm ilköğretim okullarında 5. sınıftan itibaren hazırlık sınıflarını tekrardan başlatmak istiyoruz.”

Nilüfer Eğitim Kurumları İngilizce öğretmeni Hüseyin Sönmez de teknolojinin nimetlerini de kullanarak İngilizceyi daha interaktif bir ortamda çocuklara öğretmeyi amaçladıklarını vurguladı. Sönmez, seminere katılımın her geçen yıl arttığını sözlerine ekledi.

Benzer Yazı Yok.

Etiketler: , , , , , , , , , , ,

Mr. Brown

Mr. Brown went to the seasdie and will never ever come back !!!YORUMA KAPALI.